Читаюче покоління

Трапляється, що під час читання книги можна забути про все, поринувши в захопливий світ. Як багато батьків хотіло б, щоб їхні діти поділяли їх захоплення читанням! Адже читання несе в собі різноманіття позитивно впливаючи на розвиток факторів, які допоможуть дитині в майбутньому, скрасивши сьогодення. Але як же бути, щоб у дітей розвинулася любов до читання?

Читання вголос і роз’яснення слів.

З самого раннього дитинства потрібно починати читати дитині вголос. Природно, це має бути дитяча література з картинками. Необхідно вказувати на літери та слова, зіставляти їх з картинками, демонструвати рухом пальця, що книги читаються зліва направо. Таким чином, прості слова можуть запам’ятатися досить швидко. Не варто забувати й про вірші, римованих казок з повторюваними фрагментами.


Найлегший шлях – читати дітям перед сном близько пів години щодня. Це надасть як заспокійливу дію, так і позначить який чиниться батьком увагу. Читання вголос допоможе дитині почати звикати до писемного та усного мовлення. І вже тим більше якщо дитина просить почитати книгу, яка складна для нього, варто приділити час і почитати йому вголос.


Важливим є і пояснення значень слів, особливо зустрічаються вперше. Для цієї мети добре підійдуть не тільки словесні пояснення, але також і картинки. Також можна переказувати своїми словами ті моменти, які залишилися незрозумілими.

Від п’єс до бібліотеки.

Відмінним способом залучення дитячого інтересу до книг є розігрування сценок або п’єс. Причому не обов’язково кожен раз придумувати наряди та споруджувати сцену, досить постаратися інсценувати голоси героїв різної тональності, висловлюючи інтонацією емоційне навантаження відбувається в книзі.


Якщо є така можливість, то корисним буде записати дитину до місцевої бібліотеки. Але не для галочки, а для частих відвідувань, щоб долучити сина до цієї атмосфері, до самостійного вибору книг. Можна порадитися з бібліотекарем, які книги краще підійдуть для дитини певного віку. Можна також підібрати книгу в нашому інтернет-магазині.

Менше телебачення, більше читання.

Як це часто буває, дитина може цілими днями проводити біля екрана телевізора. Дуже важливо намагатися перемикати його увагу з екрана на сторінки книг. Наприклад, запропонувати дитині різноманітність книг і їх форматів. Від коміксів і дитячих журналів, на які можна оформити підписку, до різних жанрів літератури. Ще один прийом – це перетворювати читання у звичку, регулярно виділяючи час для читання дитини. При цьому не завадить подавати приклад, відкриваючи й для себе нову літературу.

Дітям (трохи) старше.

У роки навчання в середній школі у дитини зазвичай немає багато вільного часу на читання. Час забирає навчання, спортивні секції та інше. Але, якщо є охота (бажання), дитина точно знайде вільну хвилину, щоб зануритися в літературний світ. Необхідно лише посприяти розпалюванню цього інтересу. Це можна втілити в життя різними прийомами.


1. Організувати живий обмін книг з однолітками. Запрошувати однокласників і друзів дитини для обміну книг.
2. Створити книжковий клуб, в якому однолітки зможуть обговорювати книги, які прочитали, підкидати ідеї для обговорення та пошуку нових книг.
3. Влаштовувати вечора з іграми, в яких діти пишуть пропозиції по черзі, складаючи цілу розповідь. Для більшої наочності варто читати вийшов розповідь вголос перед усіма писали його.
4. Вибрати твір (п’єсу, розповідь), зробити прості костюми, роздати дітям ролі й влаштувати читання за ролями. Це завжди дуже потішно.

Читання є дуже важливою гранню в розвитку мислення і фантазії у дітей, на відміну від телепередач або фільмів, де автори підносять готовий візуалізований продукт. Тому розвинути у дитини любов до читання – дуже благородне починання, яке принесе лише користь.

Записати дитину на навчання читанню